Vitamíny a zdravá pleť

7. června 2011 v 20:43 | Candi |  SKIN

Eating right food for beautiful skin

Slyšeli jste někdy o tom, že naše tvář je něco jako okno do světa? A tak není divu, že ji chceme udržovat krásnou a čistou. Jenže… krása není jen o tom, jak a kolik make-upu nosíš, ale je to také o tom jakou péčí pokožku zahrneš. Stará známá věta: "pokud chceš mít pleť kypící zdravím, musíš jíst plno ovoce a zeleniny…" . A je to pravda! Jídla s vysokým obsahem cukru, tuku a soli pleť akorát unavují, více ji promašťují což vede k tvorbě akné a pak můžeš používat celou řadu předražených výrobků a výsledek se nedostaví… Opravdu - jsme to co jíme (a to bez reklamy )

Zdravější pleť zaručuje příjem….
Vitamin A
Když naše tělo postrádá vitamin A, bývá kůže suchá, vypadá unaveně a dokonce i svědí. Potraviny, které tento vitamin obsahují jsou například brokolice, broskve, mrkev a špenát.
Vitamin C
Většina z nás určitě někdy hledala kosmetické přípravky, které obsahují velké množství vitamínu C, protože udržuje pokožku pevnou, ale nezapomeňte, že ve stravě je také přínosem. Navíc je potřebný pro vývoj kolagenu, který drží kůži pružnou.
Potraviny s vysokým obsahem C jsou například rajčata, citrusy a jahody.
Vitamin E
Je antioxidant. Zabraňuje rychlému stárnutí pokožky, protože regeneruje kožní buňky. Potraviny s vysokým obsahem tohoto vitamínu jsou slunečnicová semínka, mandle, lískové oříšky a avokádo.
Zinek
Funguje velmi dobře pro vytváření kolagenu a elastenu, aby byla naše pleť pevná. Mezi potraviny s obsahem zinku patří carambola, fazole, ořechy a obiloviny.
Voda
Rozhodující prvek pro život a zdravou pleť. Čistí kůži proplachováním toxinům z těla. Proto je důležité vypít denně alespoň 5 sklenic čisté vody pro jasnou a hydratovanou pleť.
Zelený čaj
Náš životní styl může být někdy hektický a ne vždy si najdeme čas jíst potraviny, které kůži prospívají. V tomto případě by se dal zelený čaj považovat za jakousi náhradu. Má totiž schopnost netoxikovat tělo. Také chrání pleť před volnými radikály a tím ji také chrání proti nadměrné tvorbě vrásek a rychlému stárnutí.

Absolutně nejsem holka, která drží nějaké diety a věří v jejich zázračné účinky. Naopak… strašně ráda si užívám dobré jídlo a taky ráda mlsám. Snažím se ale dodržovat pitný režim - hlavně tedy vody, a dopřávat si i nějakou vitamínovou sváču.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.